איכות מול מחיר – איך בוחרים מזרון זוגי

בחירת המזרון עליו אנו ישנים מדי לילה הינה אחת הבחירות החשובות והמשמעותיות ביותר בכל הקשור לרכישת רהיטים ואביזרים לבית. המזרון עליו אנו ישנים מספק תמיכה לגוף שלנו בשעות בהן אנו נחים, וההבדל בין מזרון טוב ואיכותי המספק תמיכה טובה לגב לבין מזרון מאיכות נמוכה יבוא לכדי ביטוי בחיי היום יום שלנו, למשל על ידי רמת העייפות בנחוש במהלך היום, כאבים באזורים שונים בגוף וכד'.

על מנת לבחור מזרון זוגי שמתאים לנו ועונה על צרכינו, עלינו להכיר קודם כל את האפשרויות העיקריות העומדות בפנינו :

מזרון עם או בלי קפיצים, ויסקו ג'ל ומזרוני לטקס וספוג

אחד מסוגי המזרונים המוכרים ביותר הוא מזרון הקפיצים המפורסם. בקטגוריה זו ישנן שתי אפשרויות עיקריות – מזרן עם קפיצים מבודדים (כל קפיץ בנפרד) לעומת מזרן עם קפיצים המשולבים כולם יחדיו. לכל סוג היתרונות והחסרונות שלו. באופן כללי, טוענים מומחים כי במקרה של קפיצים משולבים מתקבלת חלוקה אחידה ונכונה יותר של משקל הגוף שלנו על גבי המזרן. במקרה של קפיצים מבודדים, לעומת זאת (כאשר כל קפיץ ארוז בנפרד משאר הקפיצים), כל חלק מחלקי הגוף שלנו מקבל תמיכה נקודתית על פי כובד המשקל שמפעיל אותו איבר על המזרון. בנוסף, במקרה של זוג הישן יחדיו על מזרן זוגי, מזרנים בעלי קפיצים מבודדים מציעים הרבה פעמים חוויית שינה שקטה וחסרת הפרעות יותר, שכן כל אחד מבני הזוג אינו בהכרח מרגיש את בן הזוג השני כאשר הוא/היא מסתובבים וזזים במהלך הלילה.

סוג נוסף ומעניין של מזרנים הם מזרני ה"ויסקו ג'ל". מזרנים רבים מגיעים כיום עם שכבה דקה מסוימת של ויסקו, כאשר ניתן למצוא גם מזרנים המכילים אחוזים גבוהים יותר מחומר זה. מדובר בחומר מתקדם מאוד (אשר פותח במקור על ידי נאס"א), חומר אלסטי אשר מקבל את צורת הגוף השוכב עליו ונאשר קשיח יחסית בטמפרטורת החדר. רבים מעידים כי מזרנים המכילים שכבות ויסקו נוחים ומתאימים להם במיוחד, כאשר המזרן מקבל ונשאר בצורה הייחודית של קימורי הגוף של האדם השוכב עליו.

מזרונים במבצע

גם מזרני לטקס או ספוג פשוטים יכולים להוות אופציה טובה. לטקס הוא למעשה סוג של גומי אשר גם כן מתאפיין באלסטיות מסוימת ולכן "מתאים עצמו" לצורה המסוימת של מי ששוכב עליו. מזרון הספוג הקלאסי מגיע ברמות שונות של קשיחות, על פי העדפתכם וצרכיכם. לשני הסוגים הללו, עם זאת, אורך חיים הצפוי להיות מעט קצר יותר מאשר מזרנים אחרים, כך שייתכן שתשלמו עליהם פחות, אך גם תחליפו אותם מדי כמה שנים.

מהי איכות בכל הנוגע לרכישת מזרון זוגי?

אז כיצד נבצע את הבחירה? קודם כל, חשוב לשים את האיכות המקום הראשון. מזרון, כאמור, הוא מאביזרי הריהוט החשובים ביותר לבריאותינו ולתפקודנו היום יומי, ולכן שווה להשקריע גם מעט יותר במחיר, על מנת לקבל מזרן באיכות גבוהה יותר. אך מהי איכות גבוהה יותר? זוהי שאלה אינדיבידואלית, התלויה בין היתר בפרמטרים דוגמת מצב הגוף והגב שלנו, הטעם האישי שלנו ועוד. גם המזרן הנחשב לאיכותי ביותר בעולם יכול שלא להתאים לחלק מהאנשים.

לכן, מומלץ לנסות ולשכב על כמה שיותר מזרנים בתצוגה ולהיוועץ במומחים גם בחנות וגם לפני כן, בבית (רופא המשפחה או אורטופד, למשל). לאחר מכן, וודאו כי אתם יכולים להחזיר את המזרן בתוך כמה שבועות במידה והוא אינו מתאים לכם. רק כך תוכלו לנסות בשקט מזרן מסוים, ולשמור עליו רק אם באמת נוח לכם לישון עליו.

בהצלחה בבחירת המזרון!

שתף:

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

כיצד לבחור את המלון המושלם לשינה רגועה

מהו המזרון הטוב ביותר לבעיות הגב שלנו?

ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

מזרן קשה או רך — מה עדיף ולמי?

שלחו לנו הודעה