החשיבות של אביזרי מיטה נלווים

רבים מאיתנו מבינים את החשיבות של בחירת מזרון זוגי או מזרן יחיד איכותי, בעל מאפיינים אורטפודיים, כזה המותאם למבנה האנטומי – פיזיולוגי שלנו באופן מושלם או כמעט מושלם. שינה על מזרן איכותי היא שינה טובה יותר, רציפה המשפיעה רבות על איכות חיינו. ברגע שאנו ישנים על מזרן המאופיין ברמת קשיחות המתאימה לתנוחה שבה אנו ישנים, למשקל גופנו ולבעיות האורטופדיות שאובחנו אצלנו, אנו מאפשרים תמיכה מושלמת לכל איבר בנפרד ותמיכה אופטימלית לכל הגוף ביחד. אין עוררין לגבי נושא בחירת המזרן, הוא חשוב מאין כמוהו במיוחד לאנשים הסובלים מבעיות אורטופדיות כאלה ואחריות. הבעיה היא, שלעתים מרוב שאנו משקיעים את מיטב כספנו על מזרן מצוין, אנו שוכחים שהאביזרים הנלווים לו, לא פחות חשובים בכדי לאפשר לעצמנו את אותה שינה מיוחלת. במאמר הבא בחרנו להסביר לכם את החשיבות של כל אותם אביזרים נלווים.

חשיבותה של כרית נוחה ואיכותית

בדיוק כפי שאתם בוחנים את חומרי הגלם מהם עשוי המזרן שלכם בין אם ויסקו, לטקס או ספוג, כך גם חשוב לשים דגש על בחירת הכרית המתאימה. הרי  אתם יכולים לישון על המזרן הטוב ביותר שהשוק מציע, אך ברגע שאתם ישנים על כרית זולה וישנה, הפרתם את האיזון. אם תפקידו העיקרי של המזרן הוא לספק תמיכה מושלמת לכל איברי גופנו ולשמור על גוף מאוזן, תפקידה העיקרי של הכרית הוא לתמוך בראש ובעמוד השדרה שלנו. שילוב בין מזרן איכותי לכרית המתאימה למבנה הצוואר והכתפיים שלכם, הוא המתכון לשינה נפלאה. בדיוק כמו שיש אינספור סוגים של מזרונים, כך יש קשת רחבה של כריות העשויות מחומרים שונים. אז איך נבחר?. אם אתם מאלה שרגילים לישון בעיקר על הצד, מומלץ שתבחרו כרית מוצקה בעלת מבנה אנטומי גבוה. כרית גבוהה תספק לכם תמיכה מושלמת עבור הראש והצוואר, תמנע מצב של תזוזה או שקיעה של הכתף. לעומת זאת, אם אתם ישנים על הגב, מומלץ שתבחרו כרית נמוכה ורכה. שינה על הבטן מחייבת כרית רכב במיוחד בכדי למנוע מצב בו הצוואר ״נשבר״. בנוסף, במידה ואתם סובלים מכאבי צוואר או כאבי גב, ההמלצה של אורטופדיים הינה לבחור בכרית אנטומית דוגמת כרית ויסקו ה״זוכרת״ את המבנה שלכם ומתאימה את עצמה אליכם, כריות אלה מכונות כריות ״טמפור״. יחד עם זאת, במידה ואתם סובלים מבעיות נשימה ואלרגיות, מומלץ לבחור בכרית בעל מאפיינים היפואלרגניים.

מדוע חשוב לבחור בסיס מיטה איכותי המותאם באופן מושלם למזרן שלכם?

בגדול יש שתי אפשרויות. או שאנו מתאימים את בסיס המיטה למזרן שאנו רוכשים או להפך. בכל אופן בין אם אתם רוכשים מזרן בהתאם לבסיס המיטה שכבר יש לכם ובין אם אתם רוכשים בסיס מיטה בהתאם למזרן שכבר רכשתם, חשוב שתהיה התאמה מושלמת ביניהם ושבסיס המיטה יהיה איכותי. רוב בסיסי המיטה עשויים מחומר העץ, ומכיון והבסיס הוא זה שסוחב עליו את משקל המזרן ואת משקל גופנו, הוא חייב להיות חזק, יציב ואיכותי. אם תישנו על בסיס מיטה ישן, רעוע שאינו מתאים למזרן, לא רק שאתם פוגעים במזרן עצמו ומשבשים את אורח החיים שלו, אתם גם מזיקים לעצמכם. הרי אורח חייו של מזרן מושפע משלושה גורמים עיקריים: סוג המזרן – חומרי הגלם מהם הוא עשוי, איכות הקפיצים, הציפוי שלו, רמת התחזוקה- כמה אתם שומרים על ניקיון המזרן ומקפידים להפוך אותו אחת לכמה חודשים והגורם השלישי הוא בסיס המיטה. תפקידו של הבסיס הינו קודם כל לשמור על המזרן מפני קרעים, כניסה של מזיקים ויחד עם זאת ברגע שהמזרן שלכם יושב על בסיס מיטה איכותי, גופכם מקבל תמיכה מושלמת שתפחית או לחלופין תמנע משמעותית כאבי שרירים מסוגים שונים. הבסיס של המיטה הוא זה המספק את הבידוד בין המזרן לבין הרצפה, לכן אם עד עכשיו הנחתם את המזרן החדש, אותו מזרן בו השקעתם אינספור שיקולים טרם ביצעתם רכישה-  על הרצפה, זה הזמן לקנות בסיס מיטה חדש ואיכותי.

שתף:

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

כיצד לבחור את המלון המושלם לשינה רגועה

מהו המזרון הטוב ביותר לבעיות הגב שלנו?

ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

מזרן קשה או רך — מה עדיף ולמי?

שלחו לנו הודעה