הכל על חדרי שינה ומזרונים בסגנון מודרני

את ההשראה ומאפייני הסגנון המודרני שואבים אדריכלים, מעצבים ואמנים מהאדריכלות המודרנית שהחלה את התפתחותה בשנות השלושים של המאה הקודמת, דרך נפלאותיה של המהפכה התעשייתית. בכדי להבין כיצד לעצב את חדר השינה שלכם בהשראת הסגנון המודרני, חשוב לשים דגש על מאפייניו על כל רבדיו בכדי ליצור הרמוניה בין כל האלמנטים – המיטה, הארון, הריצוף והאביזרים הנלווים.

קווים נקיים, ברורים וניטרליים

אחד הדברים שהכי מאפיינים את חדר השינה המודרני הוא ניקיון. בכלל עיצוב מודרני שם דגש על אחידות, פשטות ורוגע. בחדרי שינה מודרניים פחות יש מקום לקשקושים, קטיפות ואין ספור שילובי צבעים. בחדר שינה מודרני כדאי ללכת על שניים שלושה צבעים כשבדרך כלל הלבן הוא הצבע השולט ואליו התווספו עוד גוון אחד או שניים דוגמת צבעים שמנתיים, חומים, בז׳ים או אפורים. גם נגיעות של שחור או אדום יכולות לבוא בחשבון, אך חשוב לשמור על איזון ועל קונטרסטיות מתאימה בכדי ליצור הרמוניה, הרי בכל זאת מדובר במקום שחייב לשדרג רוגע, נינוחות וכייף.

חומרי גלם רכים

לרוב בחדרני שינה מודרניים נעשה שימוש בחומרים רכים המשדרים מצד אחד פשטות ומצד שני ניטרליות. הרעיון הוא לעשות שימוש בחומרי הגלם כפי שהם ולשלבם זה עם זה באופן מושכל ומחושב בין אם בחרתם לעשות שימוש במתכות, זכוכית, עץ ו/ או טקסטיל. נניח שבחרתם במיטה מודרנית קלאסית שהמסגרת שלה עשויה מתכת, אם תוסיפו כריות בכל מיני גדלים, תשלבו שמיכה מלטפת ורכה המשדרת חמימות והתכרבלות, תשיגו את האיזון המושלם בין מודרני חד וחלק לרוך אותו חדר השינה חייב לשדר.

מיטה במרכז

הן למיטה והן למזרוניםאותם תבחרו יש מקום חשוב ומכובד בחדר השינה המודרני. המיטה היא המרכז של החדר ורוב תשומת הלב אמורה לפנות אליה. חשוב לבחור מיטה עם קווים נקויים שישתלבו עם שאר החלל. עדיין למרות הרצון שהכל יעמוד בסטנדרטיים העיצוביים, כדאי לשמור על מיטה שתהיה נוחה ולהקפיד לבחור במזרון זוגי אורטופדי איכותי שתואם באופן מושלם את הצרכים הפיזולוגיים שלכם, שכן אנו מבלים במיטה כשליש מסך חיינו.

מיטה זוגית מעוצבת

מראה קר? זה ממש לא העיקר

בנוסף לעובדה שהעיצוב המודרני תפס תאוצה בשנים האחרונות בחדרני שינה, במטבחים ובשאר החללים בבית, לא מעט אנשים חושבים שמדובר במראה קר ומנוכר. עובדה זו איננה נכונה אלא תלויה בדרך שבה אתם בוחרים לשלב את כל אותם אלמנטים המשפיעים רבות על התחושה והאווירה הכללית שחדר השינה יוצר. מן הסתם אם תלכו רק על זוויות חדות וגיאומטריות, תבחרו ברהיטים שעשויים מתכות בשילוב חומר הזכוכית ותימנעו מלשלב חומרי גלם חמים כמו בדי טקסטיל במרקמים שונים, וילונות בצבעים שיוצאים קונטרסט ורצפה עשויה עץ טבעי, תתקשו ליצור מראה חם ונינוח. הרעיון במראה המודרני במיוחד בחדר השינה שאמור לשדר רוך, רומנטיות ואינטימיות הוא לשלב רהיטים מעט עגולים, שטיח, וילונות, כריות, פופים ואפילו פינת ישיבה במידה והחלל מאפשר זאת, בכדי להנות ממראה שהוא פחות נוקשה.

ניצול המרחב

אם בעבר, חדר השינה היה המקום לבלות זמן אחד במחיצת השני ולישון, היום התפיסה המודרנית אומרת שבחדר השינה אפשר גם לשלב פינת עבודה, לשמוע מוזיקה, לצפות בסדרה אהובה, לקרוא ספר ועוד. בכדי שזה יקרה, חשוב לנצל את המרחב כמו שצריך, אך עדיין לשמור על מינימליסטיות שהיא חלק בלתי נפרד מהמאפיינים של העיצוב והסגנון המודרני. חשוב להימנע מעומס, לשמור את המיטה במרכז ולנסות לשלב בקיר עליו המיטה נשענת איזו טקסטורה, צבע או אביזר מעניין כמו שעון לדוגמא. דגש על עיצוב נכון הוא זה שישלים בין כל האלמנטים המאפיינים את החלל.

שתף:

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

כיצד לבחור את המלון המושלם לשינה רגועה

מהו המזרון הטוב ביותר לבעיות הגב שלנו?

ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

מזרן קשה או רך — מה עדיף ולמי?

שלחו לנו הודעה