המדריך לרכישת חדר שינה

חדר השינה הוא ללא ספק אחד החדרים החשובים ביותר בבית, עובדה שכדאי לקחת בחשבון כאשר אנחנו מעצבים את הבית החדש אליו אנו עוברים, או משפצים את הבית הנוכחי. בחדר השינה אנחנו נרגעים ומעבירים מדי לילה את שנת הלילה החשובה כל כך, צופים בטלוויזיה בשעות הרגועות של היום וגם עושים דברים אחרים…

מהם הדברים שחשוב לקחת בחשבון כאשר מעצבים חדר שינה חדש? להלן מדריך כללי לרכישת חדר שינה חדש:

דגש על פריטי הריהוט השונים ובראשם המיטה

כמובן שפריטי הריהוט השונים הם מה שעושה את רוב ההבדל בין חדרי שינה שונים. נתחיל עם הפריט החשוב והמרכזי ביותר בחדרי שינה – המיטה כמובן.

ההשקעה במיטה איכותית כדאית ומשתלמת יותר מאשר בכל פריט ריהוט אחר בבית. כאמור, שנת הלילה שלנו חשובה יותר ממה שרובנו מבינים, ומשפיעה על תפקודנו ביום הבא. לכן כדאי לרכוש מיטה טובה המכילה בסיס איתן, מזרון איכותי ועבור המעוניינים – גם ראש מיטה מרשים. בחירת מזרונים מתאימים היא עניין שכדאי להקדיש לו זמן, לנסות סוגים שונים של מזרונים בחדרי התצוגה של החנות ולמצוא את סוג המזרון המתאים ביותר עבורכם. קיימים כיום סוגים שונים של מזרוני איכות דוגמת מזרוני קפיצים מאוחדים או מבודדים, מזרונים המכילים שכבת ג'ל בעלת "זיכרון" המקבלת את צורת הגוף שלנו ועוד. המזרון המתאים והנוח ביותר עבורנו יהפוך את חדר השינה שלנו למקום הנוח והנעים ביותר עבורנו.

גם בסיס מיטה יכול להיות פריט חשוב מאוד. יש לוודא כי הבסיס שאנו רוכשים חזק ויציב, וכי הוא מאפשר אוורור ושחרור של לחות אשר עשויה להצטבר מתחת למזרון.

פריט נוסף שכדאי לקחת בחשבון בעת רכישת חדר שינה הוא ארגז המצעים. מיטות רבות מגיעות כיום עם ארגז מצעים "בילד אין" בבסיס המיטה, אך ניתן למצוא גם פתרונות אחרים, דוגמת ארגז מצעים חיצוני, כזה המהווה חלק מארון הבגדים וכד'. ארגז מצעים גדול ומרווח יפתור לכם בעיות אחסון רבות, ויהפוך כל החלפת מצעים או שמיכות לנוחה וקלה הרבה יותר.

בסיס מיטה

שידות ומקום אחסון – אביזרים נוספים בעיצוב חדר השינה

מלבד למיטה ולארגז המצעים, כדאי לחשוב מראש גם על פריטי ריהוט הכרחיים נוספים לחדר השינה, דוגמת שידה ומקום אחסון כלשהו. מקום האחסון לבגדים ולחפצים נוספים יכול להיות ארון בגדים של ממש, אך ניתן גם להסתפק בשידה גדולה עם מגירות רחבות ידיים, עבור מי שלא מעוניין בארון בגדים גדול שיתפוס מקום רב בחדר השינה.

מלבד לשידה ניתן לאבזר את חדר השינה גם במה שמכונה "פינת הסבה" – סוג של מעמד עליו ניתן להציב מראה ולשבת מולה, כמו גם תפנוקים שונים, מגירות תחתונות לאחסון ועוד.

מיטה זוגית לחדר שינה

מומלץ לרכוש את כל המוצרים הללו יחד, על מנת שיתאימו אחד לשני גם מבחינת הצבע והעיצוב, וגם מבחינת המקום והמיקום של כל פריט ופריט בתוך חדר השינה שלכם.

שתף:

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

כיצד לבחור את המלון המושלם לשינה רגועה

מהו המזרון הטוב ביותר לבעיות הגב שלנו?

ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

מזרן קשה או רך — מה עדיף ולמי?

שלחו לנו הודעה