ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

בחירה של מזרון חייבת להיות מושכלת ולהתבצע לאחר שמכניסים הרבה מאד משתנים לתוך משוואת הבחירה. אחרי הכול, ידוע כבר שאדם מבלה כשליש מחייו בשינה, כמו גם ששינה שאינה איכותית מביאה לשורה ארוכה של נזקים אפשריים: החל מעייפות, דרך כאבי גב או נוקשות שרירים ועד להתפתחות מצבים אורתופדיים מורכבים.

מודעים לחשיבות ההחלטה הנכונה לגבי המזרון שלכם, ביצעתם את הבדיקות, התייעצתם, סיננתם אפשרויות וכעת נותרתם עם שתי אפשרויות ביניהן אתם מתלבטים. מצד אחד של המשוואה עומדים להם מזרוני הויסקו, בעוד שמעבר האחר מזרני הלטקס. לפניכם סקירה מקיפה, יתרונות וחסרונות של כל אחד מהם.

קווים לדמותו של מזרון הויסקו

ויסקו, "הספוג החכם", הוא חומר אלסטי המזכיר ג'ל וידוע בשתי תכונות חשובות מאד שלו: להישאר קשיח בטמפרטורת החדר, כמו גם להתרכך כאשר הוא בא במגע עם חום הגוף. המשמעות הישירה של כך היא שלאחר פרק זמן קצר יתאים המזרון את צורתו לזו של האדם המשתמש בו לצרכיו. ההתאמה הזו עשויה בהחלט להיות ההבדל בין שינה איכותית לשינה שבה יש פגמים מסוימים.

אופן הפעילות של המזרון מבוסס על פיזור הלחצים שמפעיל משקל הגוף לכל אורך המזרון. היתרון של כך הוא מתן תמיכה אורטופדית ראויה ושחרור לחצים, כאשר מזרון מומלץ עבור אנשים הסובלים מרגישויות שונות בעמוד השדרה, כמו גם מפצעי לחץ. אוכלוסיה נוספת שיכולה לשפר את איכות השינה שלה באמצעות המזרון היא קשישים.

בצד השלילי, יש להדגיש כי המזרון אינו בהכרח פונה למכנה הרחב ביותר של האוכלוסיה. יש אנשים עבורם המגע עם המזרון ייצור תחושת חום, שמקשה עבורם את השינה. בנוסף, מזרוני ויסקו נחשבים ליקרים יותר מאשר המקבילים שלהם, אלו הם המזרונים עשויי הלטקס.

המאפיינים העיקריים של מזרוני לטקס

חומר הגלם העיקרי במזרון לטקס הוא גומי טבעי, מה שמאפשר ללמוד כבר על מאפיין אחד שלו: העובדה שזהו חומר גמיש ואלסטי. בין המעלות המרכזיות האחרות של מזרוני לטקס ניתן למנות רמת אוורור מרשימה בכל קנה מידה ותמיכה אורטופדית מלאה, המגדילה את הסיכויים לשינה הנוחה, הרציפה והאיכותית (זו הסיבה בגינה מומחים רבים ממליצים על מזרוני לאקס עבור אלה הסובלים מכאבי גב).

זאת ועוד, מכיוון ומזרוני לטקס הם אורגניים, הם דוחים את האבק: מכאן, שהם מתאימים לסובלים מאלרגיות יותר מכל סוג אחר של מזרונים. מעצם היותו של הלטקס דוחה לחות, שומר הוא על טמפרטורה קבועה גם בלילות חמים ומונע הצטברות של ריחות לא נעימים עליו בלילות המאופיינים בהזעה רבתי.

מן העבר השני, גם מזרוני לטקס אינם חפים מחסרונות. העובדה היא שהם עלולים לאבד את הגמישות שלהם במרוצת השנים, צעד שמביא לכך שחלק מהיתרונות שלהם, כפי שהובאו מעלה, למעשה מתבטלים להם. מכיוון שהמזרונים קשים, הם מצריכים פעמים רבות בסיס גמיש, המצמצם את האפשרויות בבחירתם.

שאלת הנוחות (או: איך בוחרים מזרון?)

הבדל מהותי נוסף בין המזרונים נוגע למגע שלהם עם הגוף, כפי שמתחייב כמובן במהלך שינה. אם ויסקו אינו שוקע ומעצב עצמו בהתאם למאפייני הגוף, הרי שמזרון לטקס דווקא כן שוקע ונמתח בעת שכיבה עליו. סוגיה זו אינה נוגעת בהכרח לאיכותו של המזרון, אלא לנוחות שהוא מספק. ומכאן מגיעים לנקודה הבאה, והיא שבחירה של מזרון היא פעולה אינדיבידואלית.

במזרונים, כמו במזרונים, קשה לספק תשובה חד משמעית לגבי ההתאמה של מזרון זוגי לאדם ספציפי. כל מקרה צריך להישקל לגופו בהתאם להרגלי השינה של האדם (למשל, תנוחת השינה), הציפיות שלו מהמזרון (דרגת הקושי, למשל), המאפיינים הפיזיים של האדם ועוד. בנוסף, מומלץ עד מאד שאותו אדם יתנסה בשינה למזרון למשך מספר לילות לפחות, מה שיאפשר לו ללמוד, אולי יותר מכל, על התאמת המזרון אליו.

שתף:

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

כיצד לבחור את המלון המושלם לשינה רגועה

מהו המזרון הטוב ביותר לבעיות הגב שלנו?

ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

מזרן קשה או רך — מה עדיף ולמי?

שלחו לנו הודעה