כיצד תדעו שהגיע הזמן להחליף מזרון?

למוצרים שונים אותם אנו רוכשים במהלך חיינו יש את היכולת להחזיק ולהישמר זמן מסוים. אותו המשך תלוי כמובן בחומרי הגלם מהם המוצר עשוי, בתדירות השימוש שעשינו בו, ברמת ובאיכות התחזוקה וכמובן עד כמה אנחנו והילדים שלנו הקפדנו לשמור על אותם מוצרים. יש מוצר, קצת שונה ממוצרי רהיטים, חפצי נוי ועיצוב שכן השימוש שאנו עושים בו הוא יומיומי, קבוע ממושך ואף משפיע על בריאותנו והוא כמובן המזרון הזוגי עליו אנו ישנים. אז כיצד נדע שהגיע הזמן להחליף את המזרון הישן לחדש? על כך במאמר הבא.

זמן

זמן הוא אפקט מכריע בכל מה שקשור למזרונים מכל הסוגים. השאלה הראשונה שעליכם לשאול את עצמכם היא מתי למעשה רכשתם את המזרון עליו אתם ישנים בכל לילה מחדש?. אם אתם ממש לא זוכרים נסו להתייעץ עם בן או בת הזוג שלכם, במידה וגם הם לא זוכרים, כנראה שהרכישה התבצעה מזמן מזמן ורכישת מזרון זוגי חדש בהחלט יכולה לעלות על הפרק. ההמלצה הגורפת הינה להחליף מזרון אחת ל-7 שנים. מזרונים עם קפיצים, הם מזרונים שלרוב שורדים מעט פחות זמן ממזרונים ללא קפיצים, זאת משום שהקפיצים עצמם נוטים להישחק.

שמרתםתחזקםניקיתם – תנו לעצמכם עוד כמה חודשים

כולנו מודעים לחשיבות שבה אנו מטפחים, שומרים ומנקים את כל אותם מוצרים שמרכיבים את ביתנו. מכיון והמזרון עשוי מבדים ומסוגי טקסטיל שונים, עלינו לשמור על ניקיונו, לציידו במגן מזרון, לנקות אותו פעם בחצי שנה עם חומרים מיוחדים ואחת לכמה חודשים להפכו בכדי למנוע שקיעה של צד אחד על חשבון השני. זה שפעולות אלו חשובות זה אכן נחמד ויפה, השאלה אם באמת בצעתם והקפדתם עליהם בזמנים המתאימים. אם הקפדתם כל הכבוד – צל״ש, תנו לעצמכם עוד כמה חודשים עד שתמצאו את המזרון המתאים לכם, אם אתם לא מהמקפידים, התחילו לברר לגבי מזרון חדש כי הסיכוי שקרדית האבק חוגגת בתוך המזרון שלכם די גבוה.

מזרון זוגי

תחושה כללית

אחוז גבוה מאיתנו סובלים מכאבי גב, שכמות, כאבי צוואר ורגליים. הבעיה היא שלא תמיד אנו יודעים לשייך את אותם כאבים לגורם המדויק שגורם להם. האם יש דרך לדעת שהכאבים מהם אנו סובלים כבר כמה חודשים ואפילו שנים קשורים או נוצרים כתוצאה משינה על מזרון שאינו מתאים לנו?. ובכן כן יש דרך. במידה ואתם מתעוררים לעתים תכופות במהלך הלילה (לא בלילה אחד ספציפי, אלא לאורך זמן) וסובלים מכאבי גב עליו, גב תחתון ו/או כאבי צוואר, יכול מאוד להיות שהמזרון עליו אתם ישנים אינו מתאים לכם. דרך נוספת לדעת שתם זמנו של המזרון שלכם היא אם אתם ישנים שינה עמוקה אך כל רעש או תזוזה קטנה של בן/בת הזוג שלכם מעיר אתכם. אם אתם מתקשים להירדם, סובלים מבעיה אורטופדית כלשהיא, אל תוותרו על החלפת המזרון הישן בחדש זה עלול בהחלט לשדרג לכם את איכות השינה, להפחית את הכאבים מהם אתם סובלים ולשפר לכם את איכות חייכם.

כשאתם מחליפים מצעים אתם מזהים בליטה או שקעזה הזמן להחליף מזרון

במזרונים כמו במזרונים ״הזמן עושה את שלו״. אם אתם מרגישים שהמזרון איננו אחיד, שהמרקם שלו הפך שונה, שהצבע דהה, בהחלט עליכם להחליף את המזרון הישן לחדש. אותן בליטות משבשות את המבנה הפיזיולוגי שלכם ואם אתם עדיין לא סובלים מכאבים, יש סיכוי שאם תמשיכו לישון על מזרון ישן ובלוי, הם עתידיים להגיע.

שתף:

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

כיצד לבחור את המלון המושלם לשינה רגועה

מהו המזרון הטוב ביותר לבעיות הגב שלנו?

ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

מזרן קשה או רך — מה עדיף ולמי?

שלחו לנו הודעה