הפרדה בין מובייל לדסקטופ

מה התרומה של מזרון איכותי לשינה טובה?

אין ספק כי שינה טובה הינה צורך בסיסי קיומי של כל אחד ואחת מאיתנו. מספיק לילה אחד בו אנו לא מצליחים לישון שינה עמוקה, רציפה, איכותית וכבר היום שאחרי נראה כמו סיוט מתמשך שאיננו נגמר. כשאנו לא ישנים כמו שצריך זה משפיע על מצב הרוח שלנו לרעה, שכן אנו הופכים אדישים וחסרי אנרגיה, על רמת התיאבון – חלקנו הופכים רעבים יותר, חלקנו חסרי תיאבון לחלוטין במצב של עייפות, על איכות הריכוז, טיב המחשבה ועוד על המון תהליכים שלעתים אנו אפילו לא מודעים אליהם עד הסוף. לא רק שבשינה מתרחשים לא מעט תהליכים פיזיולוגיים – תהליכי התאוששות, שיקום, בנייה וצמיחה, מופרשים הורמונים המשפיעים על איזון המערכות בגוף אלא גם גם השינה היא זו שמעניקה לנו את האנרגיה, בונה אותנו ליום הבא ומאפשרת לנו לחוש רעננים, חדים ומלאי כוח. בלי שינה אף אחד מאיתנו לא מצליח לתפקד זו גם הסיבה שמשרות רבות ברחבי העולם, מוגבלות לכמות השעות של האדם המבצע אותן – טייסים, נהגים, שומרים ומאבטחים לא יכולים לעבוד מעל כמות שעות מסוימת ביום, שכן חיי אדם מעורבים בתמונה. 

אז נכון, איכות השינה שלנו מורכבת מלא מעט גורמים המשפיעים עליה. אורח החיים שלנו אשר בא לידי ביטוי בזמנים בהם אנו מקפידים לעשות פעילות גופנית, סוג המזון והשתייה אותם אנו מספקים לגוף, כמות הלחץ שאנו מפעילים על עצמנו – אלו ועוד ישפיעו בסופו של דבר על איכות השינה שלנו. היופי הוא שעל רוב הגורמים אנו יכולים לשלוט ואף לנתב את הגוף שלנו למצב שבו הוא ישן היטב.  גם לאיכות המזרון עליו אנו ישנים יש השפעה מכרעת על טיב השינה, הרצף שלה וכמות השעות שאנו ישנים.

כיצד זה בא לידי ביטוי?

ובכן, נשים את כל הגורמים האחרים אותם הזכרנו לעיל בצד ונבודד את גורם המזרן. שתי סיטואציות לפנינו: אנו ישנים על מזרון זוגי ישן, מזרון שלא אנחנו בחרנו אלא ״התמזל מזלנו״ ובכלל קיבלנו אותו, מזרון שאין לנו מושג כמה שנים עברו מהיום שיצא מהמפעל. הסיטואציה השנייה: הגענו לחנות המזרונים, התייעצנו עם איש המכירות והתאמנו לעצמנו מזרון שמספק מענה כזה או אחר לבעיות האורטופדיות מהן אנו סובלים, תואם את משקל גופנו, את תנוחת השינה אליה התרגלנו ומתאים לרמת הנוקשות אותה אנו מעדיפים… אתם בטח יכולים לדמיין לעצמכם את ההבדל בין שתי הסיטואציות הללו.

אז גם אם שאר הגורמים בחייכם, אלו המשפיעים על איכות וטיב השינה אינם מיושרים עד הסוף עם ההמלצות הרפואיות, ברגע שאתם מגיעים אחרי יום מטורף, שוכבים על משטח שפשוטו כמשמעו נוח לכם, אינו גורם לכם לזוז ולשנות תנוחה כל שתי שניות, הסיכוי ששאר הגורמים האלה ייכנסו לתמונה, נמוך בהשוואה לאם תזרקו את הגוף על משטח שמלכתכילה איננו נוח לכם. מזרון איכותי הינו השקעה לשנים הבאות.

איך תדעו שהמזרן עליו אתם ישנים פוגע באיכות השינה שלכם?

•    אם אתם סובלים מכאבים בזמן שבו אתם מנסים להירדם, מתעוררים מכאבים בגב באמצע הלילה או קמים עם הכאב בבוקר, יש סיכוי שלכאב יש קשר עם סוג המזרן.

•    אם המזרון עליו אתם ישנים ישן מאוד, יש סיכוי שעובדה זו משפיעה על איכות השינה שלכם.

•    אם לא נוח לכם הסבירות שעליכם להחליף מזרון הינה גבוהה.

לסיכום, אם עד עכשיו לא עשיתם שום דבר בכדי לשפר את איכות השינה שלכם ובכל זאת אתם מרגישים שאתם לא ישנים כמו שהייתם רוצים, זה הזמן לעשות שינוי.

מאמרים נוספים

מזרונים לילדים לגילאי 8-12

גילאי 8-12 מאופיינים בקצב מסחרר של שינויים הורמונאליים ופיזיולוגיים, הינו תחילתו של גיל ההתבגרות. ילדים בגיל זה זקוקים ל 8-9 שעות שינה ביום, הווה אומר

קרא עוד »

מזרן ילדים לגילאי 12-18

לב ליבו של גיל ההתבגרות מקבל ביטוי בגילאים 12-18 ובא לידי ביטוי בשינויים תכופים בכמה  אספקטים: שינויים הורמונאליים, שינויים פיזיולוגיים, שינויים רגשיים ועוד. בגיל זה

קרא עוד »

למימוש ההטבה ו- 30 ליליות ניסיון ללא התחייבות וללא דמי ביטול השאירו פרטים

חיפוש מוצרים