עיצוב חדר שינה לפי הפנג שואי

הפנג שואי היא תורה סינית עתיקה העוסקת באופן בו יש לארגן את החפצים השונים במבנה מסוים (וספציפית בסביבת מגורינו), כך שנגיע להרמוניה עם הסביבה והטבע בו אנו חיים. תורה זו כוללת כללים וחלקים שונים, ואחד המעניינים שבהם עוסק בעיצוב וסידור חדר השינה. אחרי הכל, זהו אחד החדרים החשובים ביותר בבית, החדר בו אנו מבלים כשליש מזמננו הכולל, והמקום האחראי על שניים מהאלמנטים החשובים ביותר בחיים של מרביתנו – מנוחה (שנת הלילה) וזוגיות.

לכן, כדאי ללמוד כמה עצות מועילות מתורות עתיקות אשר הקדישו זמן ומאמץ רבים על מנת להגיע לתובנות בכל הנוגע לאופן בו אנו מנהלים את חיינו, ובמקרה זה – האופן בו אנו מעצבים את חדר השינה שלנו. עצות אלו הן כלליות ועוסקות בעיקר בנושאים כמו אופן סידור החפצים והשפעת הסדר, הניקיון ואופן הסידור על החיים שלנו, ולא עצות ספציפיות דוגמת – אילו מזרונים או מיטות כדאי לקנות או לא לקנות.

מיטה זוגית לחדר שינה

חשיבותו של הסדר בחדר השינה

אחד האלמנטים החשובים ביותר בכל הנוגע לסידור חדר השינה (והבית כולו) על פי עקרונות הפנג שואי הוא הסדר והניקיון. חדר שינה מסודר ונקי מאפשר על פי תורה זו לזרימה אנרגטית חופשית וטובה, אשר תיתן לנו הרגשה כללית טובה וגם תזמן דברים טובים לחיינו. עבור מי שאינו או אינה נמצאים בזוגיות ומעוניינים בכך, חדר שינה מסודר המשאיר את המעברים פתוחים ומרווחים גם משאיר מקום לכניסה של בן/ת זוג לחיים שלנו, ובכך יתרום לנו להשיג את מבוקשנו בסופו של דבר.

בנוסף, כדאי שלא לאחסן יותר מדי דברים לא קשורים בחדר השינה. הכוונה היא לכל מיני חפצים אשר אין להם קשר ישיר לחדר השינה. לכן, נאחסן בחדר השינה מצעים ושמיכות למשל, אך לא ציוד שלא קשור כל כך ואנחנו פשוט מחפשים היכן לאחסן אותו.

מיקום החפצים בחדר השינה על פי עקרונות הפנג שואי

לאופן בו אנו ממקמים את פריטי הריהוט השונים בחדר השינה משמעות רבה על פי הפנג שואי. למשל – אופן הצבת המיטה. נרצה להציב את המיטה כך שלא נהיה ממש מול דלת הכניסה לחדר השינה, אך במיקום ממנו כן נוכל לראות את הדלת. בנוסף, מומלץ להצטייד במיטה ומזרון חדשים ואיכותיים, ולא במזרון ישן ומשומש אשר מתאפיין באנרגיות פחות טובות, ובלי קשר גם לא יהיה כל כך בריא לגב שלנו ולשנת הלילה… למיטה רצוי שיהיה גם ראש מיטה גדול ויציב, כאשר נרצה להימנע מתליית חפצים ישר מעליו.

לצידי המיטה רצוי להציב שידות קטנות, וספציפית שידות דומות וסימטריות משני עברי המיטה, על מנת לשמור על אנרגיה זוגית בחדר. בנוסף ,מומלץ שלא לאחסן יותר מדי דברים מתחת למיטה, אל רק מצעים, כפי שכבר ציינו למעלה.

נסיים בכך שמומלץ להוציא מחדר השינה חפצים אשר אינם קשורים לשינה או זוגיות, דוגמת הטלוויזיה מולה אנו אולי אוהבים להירדם. גם זו תובנה לה ניתן למצוא הסברים וסימוכין נוספים גם מחוץ לעולם הפנג שואי…

מזרונים במבצע

שתף:

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

כיצד לבחור את המלון המושלם לשינה רגועה

מהו המזרון הטוב ביותר לבעיות הגב שלנו?

ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

מזרן קשה או רך — מה עדיף ולמי?

שלחו לנו הודעה