על אנשים ששומרים את המזרונים שלהם יותר מדי זמן

מה קורה לגוף שלכם כאשר אתם בוחרים שלא להחליף מזרן במשך שנים רבות?

מה מסתתר בתוך מזרון זוגי ישן  ומה קורה למזרן אחרי כל כך הרבה שנים?

מסתבר שעשרות אלפי אנשים בישראל בוחרים לישון על מזרונים ישנים אותם ייצרו במפעל  לפני 10-15 שנים בממוצע. לא רק שמחקרים מראים כי שינה על מזרן חדש מפחיתה באופן ניכר ואף מעלימה לחלוטין את כאבי הגב שלנו אלא גם הוכח כי אותם אנשים שבוחרים לישון על מזרן ישן סובלים יותר מכאבי גב ומנוקשות בעמוד השדרה מאשר אנשים שישנים על מזרן חדש.

השאלה היא מדוע זה בכלל משפיע ומה קורה בתוך המזרנים עליהם אנו ישנים  לאחר כמה שנים?

ובכן, מסתבר שאחרי שנה אחת המזרן שלנו צובר בממוצע 700,000 חיידקים של קרדית האבק, אותו ייצור מיקרוסקופי המייצר חלקיקים צואתיים (אלפי חלקיקים) ומעודד היווצרות של אלרגיות ותסמינים כמו התעטשויות, אדמומיות, גירודים ועוד. אחרי 3 שנים שהמזרן קיים (זה עדיין לא הזמן להחליף), אנו מעבירים למזרן שלנו ממוצע של 5 קילוגרמים של תאי עור מתים. זו הסיבה שיש חשיבות גבוהה לתחזוקת המזרן ולניקיון שלו אחת לכמה חודשים עם שואב אבק משני הצדדים ותכשירים המיועדים לכך. אתם רק יכולים לתאר לעצמכם, מה קורה בתוך המזרן אחרי 5 ו-8 שנים במידה ולא ניקיתם אותו – מליוני חיידקים ומאות ליטרים של זיעה שהצטברו במזרן שלנו. בכדי להיפטר מקרדית האבק ולמנוע ממנה להתרבות, שכן המזרן הוא המקום המושלם בשבילה בעקבות תנאי הלחות והחושך זה לאוורר את החדר בכל בוקר מחדש, להחליף את הסדינים לעיתים תכופות ככל הניתן וכאמור לשאוב את האבק מהמזרן.

מאבד מהצורהמהגמישות ומהתמיכה שלו

ובכן, נחזור לתחילת המאמר בו ציינו כי אנשים שישנים על מזרן ישן נוטים לסבול יותר מכאבי גב. הרי מה תפקידו של המזרן שלנו? לתמוך באיברי הגוף השונים, לאפשר איזון מקסימלי לכל חלקי הגוף בזמן השינה ולספק לנו מנוחה ושינה איכותית לאורך זמן. אנו מפעילים על המזרן לחץ מה שאומר שככל שהשנים עוברות המזרן שלנו מאבד  מהגמישות שלו. מזרנים עם קפיצים נוטים להישחק מהר יותר ממזרנים ללא קפיצים ויחד עם זאת, חומרי הגלם מאבדים מהנוקשות שלהם ככל שהשנים עוברות מה שפוגע בתמיכה האופטימלית של המזרן. דמיינו לעצמכם בגד חדש אותו אתם רוכשים. בהתחלה הבגד יושב בול על הגוף, הוא חלק, נקי ויפה. ככל שהבגד עובר מכונות, אנו לובשים אותו שוב ושוב, הוא מאבד מהצורה שלו ומתחיל להיראות כמו סמרטוט. זה בדיוק מה שקורה למזרן שלכם רק שזה קורה קצת יותר לאט מהזמן שבו הבגד נהרס.

עברו שנים ויותרזה הזמן להחליף

יש כמה קריטריונים שבאמצעותם תוכלו להבין כי זה הזמן להחליף. אם עברו יותר מ-8 שנים מאז שרכשתם את המזרן שלכם, או שאתם ישנים על מזרן של הוריכם או שמישהו אחר העביר לכם את המזרן, עם מזרן חדש החיים שלכם ישתנו פלאים. בנוסף, אם במזרן יש שקעים, כתמים, לכלוך זה עוד סימן שזמנו חלף מהעולם. שני פרמטרים נוספים ולא פחות חשובים הם נוחות המזרן ותמיכת המזרן. תוכלו למקם את הידיים שלכם מתחת לגב ולבדוק האם ניתן להזיז את הידיים בחופשיות והאם הוא מספק לכם את התמיכה המקסימלית. ניתן להשוות את המזרן עליו אתם ישנים לעומת מזרן חדש וכך לדעת בוודאות האם הגיע הזמן להחליף.

שתף:

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

כיצד לבחור את המלון המושלם לשינה רגועה

מהו המזרון הטוב ביותר לבעיות הגב שלנו?

ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

מזרן קשה או רך — מה עדיף ולמי?

שלחו לנו הודעה