על מה חשוב להקפיד בבחירת מזרון זוגי?

ישנן כמה וכמה נקודות חשובות ואפילו קריטיות שעלינו לקחת בחשבון בבואנו לבחור מזרון זוגי לבית. הרבה יותר מהתפקוד היום יומי שלנו תלוי באיכות השינה שלנו מאשר בהרבה מאוד גורמים אחרים, וזו נקבעת גם ובעיקר על פי איכות המזרון עליו אנו ישנים ורמת ההתאמה שלו לגוף שלנו.

אם כן, מהן הפרמטרים העיקריים שעלינו לקחת בחשבון בבואנו לרכוש מזרון זוגי?

לחץ כאן ותוכל להתרשם ממגוון המזרונים האורטופדיים שלנו

אורך חיים, רמת קשיחות, מזרונים אורטופדיים ועוד – השאלות החשובות 
 

–        מהו אורך החיים הצפוי למזרון אותו אנו קונים?לא תמיד כדאי ללכת בהכרח על המזרון בעל אורך החיים הארוך ביותר. לעיתים שווה לרכוש מזרון איכותי המתאים לנו במיוחד, גם אם אורך חייו צפוי להיות מעט קצר יותר. מזרון ספוג, לדוגמה, עשוי להחזיק מעמד רק כמה שנים ספורות, אך עבור אנשים רבים מדובר בפתרון הפשוט, הנוח והאיכותי ביותר לשנת הלילה שלהם.
 

–        האם עדיף מזרון קשיח או רך יותר? שאין כאן תשובה אחת וחד משמעית אשר נכונה עבור כולם, אך עבור הרוב המכריע של האנשים עדיף שלא ללכת לקצוות הקיצוניים של הסקאלה – לא המזרון הקשיח ביותר בנמצא, ולא הרך ביותר. המזרנים הרכים ביותר אמנם נעימים ומפנקים בהתחלה, אך עלולים להציע תמיכה שאינה מספקת לגוף לאורך זמן. המזרונים הקשיחים, לעומת זאת, עלולים להיות נוקשים מדי, ולגרום לנוקשות בגב ובגוף לאורך זמן. לכן, עבור מרבית האנשים מתאים מזרן הנמצא איפשהו באמצע, בדרך כלל יותר לכיוון הקשיח. דרך אחת להחליט היא להתייעץ עם מומחה (למשל, הרופא שלכם, במידה ואתם סובלים מבעיות אורטופדיות מסוימות), כמו גם לרכוש מזרון מסוים לניסיון בן כמה שבועות. על פי התחושה המצטברת שלכם לאורך כמה וכמה לילות, תוכלו להחליט האם להחליף למזרון קשיח או רך יותר.
 

–        מזרונים אורטופדיים מסוגים שונים – למי זה מומלץ? קיימים כיום סוגים רבים ומגוונים של מזרנים אורטופדיים מיוחדים. הם מתאימים בראש ובראשונה לאנשים בעלי צרכים אורטופדיים מיוחדים (דוגמת אנשים הסובלים מבעיות גב או יציבה, אנשים שעברו ניתוחים או טיפולים אורטופדיים אינטנסיביים וכד'), אך גם אדם אשר אינו סובל מבעיות מיוחדות עשוי ליהנות משינה טובה על גבי מזרן אורטופדי מושקע. עם זאת, על פי רוב יהיו המזרונים האורטופדיים יקרים יותר, ולכן מומלצים בעיקר עבור אנשים בעלי צורך אורטופדי ספציפי.

מזרון זוגי אורטופדי

–        אפשרות החלפה – זוהי נקודה שחשוב כאמור לעמוד עליה בטרם רכישת במזרן. במקרה של מזרון חדש, לוקח לגוף שלנו כמה וכמה לילות להתרגל, כך שלא תמיד נוכל לדעת לאחד כמה דקות של שכיבה על המזרון באולם התצוגה, האם הוא טוב לנו או לא. לכן, מציעות מרבית חנויות המזרונים את האפשרות להחליף את המזרון לאחר כמה שבועות (עד כחודש ,על פי רוב). מדובר בנקודה חשובה ואפילו קריטית – וודאו כי תנאי הרכישה אכן כוללים את האופציה הזו לפני שאתם סוגרים את הקנייה.
 

–        מזרון קפיצים מבודדים עבור בני זוג בעלי שינה קלה – במידה ואתם מתאפיינים בשינה קלה ורגישה, וכל תזוזה של בן/בת הזוג מעירה אתכם במהלך הלילה, כדאי לשקול רכישת מזרון המורכב מקפיצים מבודדים – כל קפיץ ארוז בנפרד, כך שתזוזה על צד אחד של המיטה אינה בהכרח מזיזה את הצד השני. כך גם מקבל כל איבר ואיבר בגוף את התמיכה המסוימת לה הוא זקוק על פי הכובד המסוים שהוא מפעיל על הקפיץ עליו הוא נשען.
 

לצפייה במזרונים במבצע עכשיו לחץ כאן

מיטה זוגית עם מזרון מבית קינג דיויד

שתף:

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

כיצד לבחור את המלון המושלם לשינה רגועה

מהו המזרון הטוב ביותר לבעיות הגב שלנו?

ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

מזרן קשה או רך — מה עדיף ולמי?

שלחו לנו הודעה