איזה מזרון עדיף ? קפיצים או ללא קפיצים

המבחן הבא הוא טסט שכל אחד צריך לבצע בבואו לרכוש מזרן: להשתרע על המזרן ולהרגיש את ההתאמה והנוחות. אחרי "המדידה" של המזרן אפשר לצמצם את הנבחרת לפייבוריטים ולבחון בקפידה את הפרמטרים שהופכים את המזרנים הנחשקים למזרנים הטובים ביותר עבורכם.
תוך זמן קצר של בדיקת השטח ושל מה שיש לשוק המזרנים להציע עבורכם, תגלו שיש שני סוגים של מזרנים: מזרן עם קפיצים ומזרן ללא קפיצים, אלה נבדלים אחד מהשני ב-DNAשל המזרן, באפיון, בתהליך הייצור ובתחושה של מגע הגוף עם המזרן ולכל אחד מהם יש חוזקות וחולשות. מבולבלים? לפניכם ההבדלים והשיקולים שיסייעו לכם לבחור את המזרן המתאים לכם ביותר.

קפיצים מבודדים להתאמה אישית

מזרן קפיצים הוא מזרן עם סלילי פלדה מחושלת בעלי כוח התנגדות גבוה, שמרגע שמופעל עליו לחץ הוא מפעיל לחץ נגדי שהולך ומתגבר ביחס ללחץ שמופעל עליו. סלילי המתכת משולבים עם קצף וסיבים שונים שביחד מייצרים את העוצמה של המזרן.
מזרני קפיצים  מתחלקים לשניים: מזרן בעל קפיצים מבודדים ומזרן בעל קפיצים משולבים.
מזרן עם קפיצים מבודדים הוא מזרן בו כל קפיץ עטוף בשרוול ייעודי, מורכב בנפרד ומאפשר לכל אחד ליהנות ממנח שכיבה ייחודי לגוף שלו – כלומר, אם הפרטנר זז בצד שלו, הצד שלכם נשאר ניטראלי ומתאים את עצמו לגופכם בלבד ואינו מושפע מתזוזות אחרות. המזרן שומר על חלוקת משקל ולחץ אופטימאליים ואינדיווידואליים.


מזרני קפיצים – בידוד, אוורור, אידיאלי לבעלי משקל עודף

מזרן זוגי עם קפיצים משולבים (בונל) הינו מזרן עם קפיצים מחוברים ושדרה מרכזית שמעניקה תמיכה מלאה ואחידה יותר לגוף. כך או כך ולא משנה איזה מזרן קפיצים בחרתם בסופו של דבר, חשוב שתדעו שמזרני קפיצים איכותיים הם מזרנים עם מאות ואף אלפי קפיצים. העיקרון הוא כזה: ככל שלמזרן יש יותר קפיצים ואלה עבים יותר כך הוא יהיה קשיח, איכותי ועמיד יותר.
מזרני קפיצים אינם אוגרים חום או לחות ולכן נחשבים למזרנים מאווררים במיוחד שמתאימים מאוד לאקלים הארצישראלי. כמו כן, ממחקרים עולה שמזרני קפיצים מתאימים לאנשים בעלי עודף משקל בשל קלילת השכיבה וקלות היציאה מהמיטה.
הבחירה המומלצת למי שאינו מתפשר על איכות ונוחות היא מזרון קפיצים אורטופדי המספק תמיכה מלאה לגוף, לגב, לצוואר, לשכמות, לאגן ולמפרקים.
 

                                          כתבה בערוץ 2 ומאקו על בחירת מזרן נכונה

חסרונות של מזרני קפיצים

אומנם מזרני הקפיצים הם המזרנים האהובים ביותר על הישראלים ו-80% מהמזרונים בשוק הישראלי הינם מזרוני קפיצים, אבל למזרן קפיצים יש מספר חסרונות שעשויים להשפיע על הבחירה שלכם: ראשית, יש לקחת בחשבון שאורך החיים של מזרני קפיצים הוא קצר יותר, כיוון שהקפיצים נשחקים במרוצת הזמן ולרוב כל 8 שנים תצטרכו להחליף מזרן קפיצים כי הוא כבר לא יהיה גמיש כמו פעם.
כדי לשמור על הגמישות של הקפיצים יש להפוך או לסובב את המזרן כל מספר חודשים מצד לצד. מומחים טוענים שמזרן קפיצים אינו מתאים לילדים כי הוא רגיש לקפיצות ונחשב יקר יחסית למזרנים ללא קפיצים.
בכל מקרה, בבואכם לבחור מזרן קפיצים אל תוותרו על שכבות ריבאונד שומרת על מערכת הקפיצים ועל שכבות הפולימרים בתוכו מבודדת אותם ובכך מסייעת לשמירה על צורתו ועל איכותו.

רגישים לקפיצות? מזרני ספוג, לטקס וויסקו הם בשבילכם

מזרנים ללא קפיצים מגיעים אף הם במבחר עיצובים וסגנונות בסטנדרטים גבוהים. היתרון הבולט הוא שמזרנים ללא קפיצים מומלצים עבור מי שמפריע לו התחושה של הקפיצים ולאנשים שמחפשים מזרן בעל שכבה אחידה, מאסיבית ויציבה במיוחד.
מזרנים ללא קפיצים מגיעים בדרגות קושי שונות בהתאם לצפיפות הפולימרים המובנים, מחזיקים מעמד זמן רב יותר והאיכות שלהם תלויה בעיקר בספוג ובמעטפת. שכבת ספוג מיוחד וקשיח מבודד את מערכת הפולימרים זו מזו שומר על דרגת הקושי במזרן ועל צורתו לאורך זמן.
מזרני ספוג נחשבים למזרנים פשוטים יחסית והקשיחות שלהם תלויה בדחיסות של הספוג, הבעיה היא שהם נשחקים במהרה. בכל מקרה, ניתן למצוא מזרנים ללא קפיצים בעלי ליבה קשיחה ועמידה, כשהתחושה של הגוף מושפעת מדרגת הקושי של המזרן (קשה, חצי קשה) ומזרנים אורטופדיים עם נקודות תמיכה ברחבי המזרון לפיזור משקל ולחצים.

השכבה העליונה קובעת

בשורה התחתונה, בבואכם להכריע בין מזרן קפיצים למזרן נטול קפיצים עליכם לבדוק מה היא השכבה העליונה (פילוטופ) – זו השכבה שבאה במגע עם הגוף וחשוב שהיא תהיה מפנקת ומאווררת ועבה. השילוב בין הליבה לשכבת הריפוד היא שתקבע סופית מה המזרן המועדף עליכם -נבחרת המזרנים כוללת מזרונים משולבים לטקס, מזרונים משולבים ויסקו ג'ל ועוד שיעניקו את המגע האולטימטיבי.
מזרני לטקס הם מזרנים גמישים יחסית, רכים ונעימים והיתרון הבולט שלהם הוא החומר הטבעי והנושם ששומר על אווריריות גבוהה, אך מאידך הם לא מתאימים לסובלים מבעיות גב והלטקס עצמו מתבלה עם הזמן. המזרנים העכשוויים שמבטאים את שיא הטכנולוגיה הם מזרני ויסקו ששומרים הן על חום הגוף והן "זוכרים" את קימורי הגוף ומבטיחים התאמה מקסימאלית בעת השיבה למזרן כל פעם מחדש.

שתף:

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

כיצד לבחור את המלון המושלם לשינה רגועה

מהו המזרון הטוב ביותר לבעיות הגב שלנו?

ויסקו או לטקס במזרן ,מה עדיף ולמי?

מזרן קשה או רך — מה עדיף ולמי?

שלחו לנו הודעה